DoporučujemeZaložit web nebo e-shop
aktualizováno: 03.09.2010 10:54:42 

MASÁŽE M.M

CO JE MASÁŽ?

Proč chodit na masáže?

Co ještě nevíme o masážích

Stav naší duše úzce souvisí se stavem těla a naopak. Psychické napětí vyvolává často nepřirozené napětí svalů, což se může projevit na dalších částech těla. Zajímavé je, že si vzájemnou souvislost mezi psychickým stavem a tělesnými obtížemi vůbec nemusíme uvědomit. Jedna část těla odpovídá za problémy části druhé. To představuje naše bolavá záda, ztuhlá ramena nebo i pocit únavy a ta nepatří ke zdravému živému organismu. Je tedy potřeba obnovovat proudění energií, látek, vzruchů a celkově pozitivních stavů.

Osvědčeným, prověřeným a téměř zázračně jednoduchým prostředkem pro úspěšnou obnovu našeho organismu je již staletí masáž. Použití masáže vidíme často ve vrcholovém sportu, ale často ji provádíme i sami, dokonce podvědomě. U řady obtíží jako jsou chronické bolesti, silné bolesti, bolesti velkých kloubů, pánve, páteře a zejména krční páteře je vhodné spolupracovat s odborníky. A to s těmi nejlepšími.

 Jak často chodit na masáž?

Co se týká frekvence, neexistuje žádný univerzální návod, jak často se nechat namasírovat, jde vždy o individuální záležitost. Obecně platí pouze to, že celkový pozitivní efekt přináší pravidelnost, ale jestli to znamená absolvovat masáž jednou týdně, nebo jednou měsíčně, závisí na celé řadě dalších faktorů. Proto by si měl každý z nás najít své optimální řešení tak, aby cítil, že mu daná frekvence masáží plně vyhovuje po všech stránkách. Já doporučuji chodit z počátku na masáže častěji a poté se masáží dvakrát do měsíčně udržovat tak, aby nedocházelo k tuhnutí svalů kolem páteře a později k dalším komplikacím.

Jak masáž působí na Vaše tělo?

Masáž oslovuje různé systémy v lidském těle. Prostřednictvím nervových drah, cév, tkání a svalstva je kůže spojena s jinými orgány. Proto masáž působí na organizmus různými způsoby.

Masáž působí na celý nervový systém a také na systém vegetativní, který řídí funkci vnitřních orgánů a který člověk nemůže svou vůlí ovlivnit. Proto může uklidňující masáž rovněž zmírnit potíže, jako jsou například bolesti hlavy, nebo trávicí problémy, které jsou často výrazem psychického a nervového zatížení.

Slabý imunitní systém není jen následkem nedostatku vitamínů nebo nezdravého životního stylu, zásadní roli hrají psychické faktory. Stres se může projevit akutními bolestmi, může však tělo oslabovat pomalu. Člověk, který se v životě za něčím honí, který se nedovede uvolnit a cítí se slabý, si nemůže vybudovat dostatek obranných sil. Uvolňující efekt masáže mu pomůže uklidnit tělo i duši a nabrat další síly. Masáže tak působí preventivně proti mnoha nemocem.

Posílení krevního a lymfatického oběhu

Díky většímu průtoku krve je do buněk lépe transportován kyslík a živiny a tím se ulehčuje srdci. Na druhé straně proudí odpadní látky lépe z buněk ven, protože jsou stimulovány lymfatické cévy.

Čištění kůže

Kůže je orgán, na kterém je masáž bezprostředně vykonávána. Tření povrchu odstraňuje odumřelé buňky a odstraňuje je. Kůže vypadá hladší a jemnější. Masáž podporuje prokrvení kůže, nečistoty jsou odplavovány, a kůže se tak od nich očišťuje. Kromě toho se kůže osvobozuje od sekretů mazových a potních žláz, takže může lépe dýchat. Po olejové masáži je pleť jemná a hedvábná na dotek.

Tlak vyvolaný masáží vede k tomu, že mozek produkuje hormony vlastní tělu, které zmírňují bolest. Současně jsou vyplavovány látky potlačující bolest. Dotek při masáži podporuje produkci takzvaného hormonu štěstí - serotoninu.

 

 Vytvořeno službou WebSnadno.cz  |  Nahlásit protiprávní obsah!  |   Mapa stránek